Firma Traicon je poradenské a vzdělávací sdružení, které využívá vlastního know-how, postaveného na bohatých zkušenostech ze zahraničí (Austrálie, Japonsko, Kanada, Německo, Nizozemí, USA, Francie, Velká Británie) i na manažerské praxi konzultantů v domácím prostředí.

Hledáme nejúčinnější cesty k řešení problémů a k rozvoji firem. Sledujeme rozvoj poznání a metod řízení, ale současně zdůrazňujeme specifické problémy jednotlivých klientů. Pomáháme firmě vytvořit konkurenceschopnou strategii, odvozujeme odpovídající organizaci a systém řízení, stanovujeme nároky na lidské zdroje a navrhujeme jejich rozvoj.

Mezi naše klienty patří významné české, slovenské, německé, rakouské, britské, francouzské, americké a japonské firmy. Působíme ve strojírenském, automobilovém, stavebním, farmaceutickém, textilním průmyslu i v obchodních či administrativních organizacích. Mezi naše úspěchy patří vítězství ve výběrových řízeních Phare, spolupráce s Agenturou pro regionální rozvoj v Ostravě na projektu Phare Pracovní fóra rozvoje lidských zdrojů a s Inventio Consulting na projektu Phare Vzdělávání lidských zdrojů v oblasti řízení malých a středních firem, Národního vzdělávacího fondu či Fondu rozvoja ľudských zdrojov (Rozvoj lidských zdrojů a manažerů v českých firmách, Efektívny personálny manažér, Rozvoj manažerů a lidských zdrojů v českých stavebních firmách).

Naše programy jsou vedeny podle přání klienta v češtině, slovenštině nebo angličtině.